Pitbike do každej rodiny

Možno ste to slovo už započuli, ale stále vám ešte nie je úplne jasné, čo to Pitbike vlastne je. A hlavne, prečo by ste si ho mali zaobstarať.

Prejdime si to pekne po poriadku. Pitbike je v podstate zmenšenina motokrosovej motorky. Vznikol v USA, ako podomácky zostavený stroj, ktorý bol určený na pohyb po depe (pit line) pri motokrosových pretekoch. Konštrukcia pitbiku aj krosky je vo svojej podstate veľmi podobná, líšia sa len veľkosťou a spôsobom využitia.


Pitbike vs. kroska

Hlavný rozdiel je, že Pitbike je oveľa pomalší, a to hlavne vďaka menej výkonnému štvortaktnému motoru. Obsah Pitbike-ov je najčastejšie medzi 49 - 212 ccm, čo je hranica, kde klasické motokrosové motorky skôr začínajú. Nenechajte sa ale zmiasť, veľkosti Pitbike-ou sú rôzne a tie väčšie z nich môžu veľmi dobre slúžiť pre jazdcov menšej postavy, ktorí na veľkú motorku nedosiahnu. Rozdiely nájdeme aj v maximálnej nosnosti, ktorá môže byť až 100 kg, do čoho sa bez problémov priemerný dospelý zmestí.

Tiež sa budete musieť zmieriť s tým, že s Pitbike-om nie je najlepší nápad vyraziť do veľmi prudkého alebo extrémne kamenistého terénu, hodí sa skôr na jemnejšie offroadové trasy. Dôvod je jednoduchý. Motor Pitbike-u nie je tak dobre chránený a je posadený blízko pri zemi, takže by ste ho mohli ľahko poškodiť napríklad o korene.

Motorka pre začiatočníkov

Nič z vyššie uvedeného však v žiadnom prípade neznamená, že by jazda na Pitbike-u bola menej zábavná ako na kroske. Naopak. Jeho rastúca popularita je toho dôkazom. Pitbike sa skvele hodí ako motorka pre tínedžerov, avšak čím ďalej viac fanúšikov má aj medzi dospelými.

Je to skrátka ideálna motorka pre začiatočníkov, pretože funguje ako super stroj na tréningové jazdy v teréne. Učiť sa na ňom môžu všetci, ktorí s touto jazdou zatiaľ nemajú skúsenosti. Vďaka Pitbike-u dostanete možnosť ohmatať si tento šport, naučiť sa motorku ovládať a získate sebavedomie v jazde. Hlavne sa vôbec nemusíte báť, že by ste na jazdu nemali dostatočnú fyzičku. Klasický motokros môže byť veľmi náročný šport, zvlášť pre neskúseného jazdca. S Pitbike-om môžete naopak začať trénovať hneď a parádne si užiť menšie skoky.

Zábava pre deti aj dospelých

Stroje sú dostupné s rôznymi veľkosťami a výkonmi, práve podľa jazdca, pre ktorého sú určené. Niektoré sa vyrábajú aj špeciálne pre deti a majú nízko posadené sedlo. Začiatočnícke Pitbike-y sú navyše vybavené elektrickým štartérom a jednorýchlostným motorom, takže len naštartujete a môžete rovno vyraziť.

Nezabudnite ale, že Pitbike nemajú ŠPZ, takže s nimi nemôžete na cestu. Na druhej strane vám odpadá akékoľvek nepríjemné behanie po úradoch. A prečo by ste aj s Pitbike-om jazdili na ceste, keď tento stroj bol stvorený na jazdu v teréne alebo na špeciálnej trati. Navyše, vďaka svojej veľkosti sa vám v pohode zmestí do pickupu alebo do dodávky. Sú to skrátka menšie stroje, takže sa dobre transportujú.

Údržba Pitbike-u

Ďalšou veľkou výhodou Pitbike-u je bezpochyby jeho cena. Kvalitné náhradné diely sú navyše pomerne dobre dostupné. A to aj v našom e-shope. Snažíme sa, aby ste diely mali u seba maximálne do dvoch dní od objednania a hneď sa mohli vrhnúť na opravy či úpravy. Je nám jasné, že nikto nechce dlho čakať kým sa bude môcť pustiť na milovanom stroji do práce.

Základnú pravidelnú údržbu hravo zvládnete sami, stačí mazať, napínať reťaz a čistiť vzduchový filter. O zvyšok sa už postarajú v akomkoľvek servise, alebo vám pomôžu šikovnejší kamaráti.

S otázkami ohľadom servisu aj údržby sa môžete bez obáv obrátiť aj na nás. S Pitbike-ami máme dlhoročné skúsenosti a radi sa o ne s vami podelíme. Stačí nám zavolať. Poradíme vám tiež s výberom náhradných dielov, je to predsa naša práca a chceme, aby naši zákazníci boli spokojní.

 

Nízka cena, ľahká údržba aj jednoduché ovládanie skrátka robia z Pitbike-u ideálnu voľbu pre všetkých, ktorí chcú pričuchnúť k motokrosu.

A čo vy? Plánujete kúpiť do rodiny nový stroj pre deti alebo dokonca sami pre seba? Alebo už jeden doma máte?